Galwaniczne nakładanie
powłok cynkowych

PRAWIDŁOWE PRZYGOTOWANIE POWIERZCHNI

Jednym z najważniejszych czynników, od którego zależy trwałość powłoki antykorozyjnej jest prawidłowe przygotowanie powierzchni przed obróbką galwaniczną. Zanim detale zostaną pokryte powłoką cynkową należy je bardzo dokładnie oczyścić z wszelkiego rodzaju cząsteczek olejów, tłuszczów czy np produktów korozji.

  • Nawet najmniejsze pozostałości tłuszczowe mogą powodować łuszczenie się nałożonej warstwy antykorozyjnej.
  • W przypadku nieprawidłowego oczyszczenia detali z produktów korozji, pod powierzchnią powłoki cynkowej mogą powstawać ogniska korozyjne.

Podczas produkcji detali stale dochodzi do zanieczyszczenia ich powierzchni np. po obróbce mechanicznej (frezowanie, szlifowanie). Często też, sam proces produkcyjny, wymaga użycia olejów, tłuszczów czy substancji tłuszczopodobnych i ich pochodnych. W procesie wytwórczym może również dochodzić do utleniania podłoża, czego efektem są tzw produkty korozji (zgorzeliny). Z kolei pod wpływem powietrza i wilgoci wytrąca się rdza, tlenki metali a np w wyniku reakcji wtórnych - zasadowe sole.
Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i współpracy z liderami w dziedzinie preparatów do odczyszczania powierzchni wiemy jak usuwać zanieczyszczenia pochodzenia mechanicznego, z olejów, tłuszczów czy też cząsteczek tłuszczopodobnych i ich pochodnych.
Oferujemy Państwu szeroką gamę usług przygotowania powierzchni;

ODTŁUSZCZANIE (wstępne, chemiczne, elektrochemiczne)

TRAWIENIE (elektrochemiczne)

MYCIE
W naszej ofercie mamy również czyszczenie stali głęboko tłoczonej

zapraszamy do współpracy

Dlaczego my?Stawiamy na jakość

Wykonujemy powłoki zgodnie z wymogami norm: PN-EN ISO 2081 (PN-EN 12329) ; FIAT 9.57405; DIN 50961 lub WTO klienta.

logo
logo

Nasza firma pracuje w oparciu o system enova

logo