Witamy na blogu

Witamy na blogu firmy Emeres Produkt! Znajdziesz tu wiele ciekawych informacji na temat naszej firmy i zakresu świadczonych usług.

Jak można chronić stal przed korozją?

Zastanawiasz się, czy da się uchronić stalowe elementy przed korozją? Udowodnimy Ci, że tak. Przeczytaj nasz artykuł i poznaj najskuteczniejsze metody ochrony.

Wraz z upływem czasu i w wyniku oddziaływania określonych czynników zewnętrznych metale zaczynają korodować. Korozja nie tylko zaburza ich estetykę, ale i wpływa na właściwości użytkowe. Osłabia metalowe konstrukcje i prowadzi do zniszczeń, które mogą zaważyć na ich funkcjonalności. Istnieją jednak sposoby, dzięki którym takie metale, jak np. stal, można skutecznie zabezpieczyć przed pojawieniem się rdzy. Jak to zrobić? Oto kilka niezawodnych sposobów, które przedłużają żywotność stalowych elementów, a dodatkowo zapewniają im estetyczny wygląd.

JAK WYKONUJE SIĘ POWŁOKI ELEKTROLITYCZNE?

Powłoki elektrolityczne zabezpieczają powierzchnie metalu przed korozją. Jak się je wykonuje? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w artykule na naszym blogu.

Powłoki elektrolityczne wykorzystuje się do zabezpieczania metali. Są to cienkie warstwy ochronne, które wykazują dużą odporność na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Oprócz tego, że nadają metalowym powierzchniom odpowiednich cech użytkowych, dodatkowo także podnoszą ich walory estetyczne. Dzięki precyzyjnym, zautomatyzowanym procesom uzyskujemy równomierne nałożenie powłok elektrolitycznych, które są szczelne i gładkie. Dzięki ich zastosowaniu można też uzyskać dodatkowy efekt wizualny. Galwanizowane powierzchnie zyskują estetyczny wygląd. Na czym dokładnie polega proces osadzania powłok elektrolitycznych? W dzisiejszym artykule wyjaśniamy, czym jest galwanizacja.

CO TRZEBA WIEDZIEĆ O PASYWACJI?

Pasywacja to popularny proces zabezpieczania powierzchni metalowych. Sprawdź na naszym blogu, czym się charakteryzuje oraz poznaj jej podstawowe rodzaje.

Metale pod wpływem warunków atmosferycznych mogą korodować. W wyniku działania czynników zewnętrznych tracą swoje właściwości użytkowe i walory estetyczne. Aby temu zapobiec, warto je odpowiednio zabezpieczyć. Jedną z metod, która zapewnia ochronę antykorozyjną, a tym samym przedłuża żywotność metali, jest pasywacja. W dzisiejszym artykule wyjaśniamy, na czym dokładnie polega oraz przedstawiamy jej podstawowe rodzaje.

JAK NAKŁADA SIĘ POWŁOKĘ GALWANICZNĄ?

Galwanizacja to proces, którego celem jest zabezpieczenie metali przed korozją. Na blogu znajdziesz artykuł, w którym wyjaśniamy, jak wygląda nanoszenie powłok.

Galwanizacja to proces, który polega na równomiernym nanoszeniu na powierzchnie metali cienkich warstw ochronnych zwanych powłokami galwanicznymi. Powłoki galwaniczne powstają z różnych materiałów takich jak m.in. cynk, miedź, chrom, srebro czy złoto. Celem galwanizacji jest najczęściej zabezpieczenie metalowych elementów przed korozją lub nadanie im określonych właściwości fizycznych bądź cech dekoracyjnych. W jaki sposób nakłada się powłoki galwaniczne? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w dalszej części artykułu.

JAKA JEST RÓŻNICA MIĘDZY OCYNKIEM OGNIOWYM, A GALWANICZNYM?

Ocynk ogniowy i galwaniczny to dwie techniki cynkowania. Sprawdź na naszym blogu, czym się różnią oraz dowiedz się, która z tych metod ma więcej zalet.

Cynkowanie to proces pokrywania warstwą cynku elementów stalowych wykorzystywanych najczęściej w branży budowlanej oraz motoryzacyjnej. Zabieg ten wykonuje się w celu ich ochrony przed oddziaływaniem czynników zewnętrznych, zwiększających podatność na występowanie korozji. W ten sposób nie tylko poprawia się ich estetykę, ale także przedłuża żywotność. Wśród technik cynkowania wyróżnia się ocynk ogniowy oraz galwaniczny. Obie metody polegają na różnej aplikacji oraz pozwalają uzyskać odmienne efekty. Jakie są różnice między ocynkiem ogniowym a galwanicznym? Poniżej przedstawiamy wady i zalety obu rozwiązań.

CZYM JEST OCYNK?

Chcesz zabezpieczyć metalowe ogrodzenie przed czynnikami atmosferycznymi? Zastanów się nad ocynkiem. Na naszym blogu dowiesz się, co to za metoda konserwacji.

W celu przedłużenia żywotności różnego rodzaju elementów oraz poprawy ich ogólnej estetyki stosuje się różne metody konserwacji. Ich dobór zależy od rodzaju materiału, z jakiego zostały wykonane dane elementy oraz efektu, jaki chce się uzyskać. W przypadku elementów metalowych kluczową rolę odgrywa zabezpieczenie ich przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, które odpowiadają za powstawanie rdzy. Jedną z form ochrony takich elementów jest ocynk. O tym, co kryje się pod tym terminem oraz na czym polega proces cynkowania, piszemy w dalszej części artykułu.